Dauglaukio 120 moters kapo planas: A. Kapo duobės kontūras. Radiniai: 1. Žalvarinė antkaklė su kabliuku ir pailga raštuota kilpele; 2–3. Žalvariniai smeigtukai su skylute per vidurį ir atsikišusia ąsele; 4. Gintarinis karolis; 5–6. Žalvarinės juostinės apyrankės. E. Jovaiša, 1995. Sudarė E. Jovaiša, 2020.

Dauglaukio 120 moters kapo radiniai: 1. Žalvarinė antkaklė su kabliuku ir pailga raštuota kilpele; 2–3. Žalvariniai smeigtukai su skylute per vidurį ir atsikišusia ąsele; 4. Gintarinis karolis; 5–6. Žalvarinės juostinės apyrankės. Vytauto Didžiojo karo muziejus. A. Užgalio nuotrauka, 2011.

Dauglaukio plokštinis kapinynas,

Tauragės rajonas, 1995 metai,

120 moters kapas,

220 – 260 metai po Kr.

0,70 m gylyje nuo dabartinio žemės paviršiaus, galvūgalio srityje, išryškėjo kapo duobės kontūro fragmentas. 0,75 m gylyje nuo dabartinio žemės paviršiaus atsidengė moters likučiai – išliko tik dešinės rankos dilbio ir dantų fragmentai. Kapo duobė iš aplinkinės žemės skyrėsi žemių ir priemaišų sudėtimi: tamsiai rausvos spalvos smėlis su tamsesnės žemės priemaišomis. Duobės forma nenustatyta. Ji orientuota PV-ŠR kryptimi. Mirusioji galvūgaliu buvo orientuota į PV 200 laipsnių kryptimi. Preparuojant kapo sampilą, medžio angliukų, keramikos šukių, pelenų, karsto liekanų ar akmenų konstrukcijų nerasta. Mirusioji buvo palaidotas aukštielninka, tačiau kokia poza – nustatyti nepavyko.

Mirusiosios kape rasta kaklo, krūtinės ir rankų ir papuošalų. Iš viso kape rasti 6 daiktai.

Kaklo papuošalai

0,75 m gylyje nuo žemės paviršiaus, 25 cm nuo P ir 50 cm nuo V kapo duobės krašto, buvo rasta žalvarinė antkaklė. Jos užbaigimas yra neįprasto pavidalo. Primena supaprastintą dėželinę antkaklę. Tik čia kabliukas nėra paslėptas dėžutėje, o padarius išpjovą kabliuko galvutė kyšoja išorėje.

0,75 m gylyje nuo žemės paviršiaus, 66 cm nuo P ir 66 cm nuo V kapo duobės krašto, dešinės rankos dilbio srityje, buvo rastas gintarinis karolis.

Krūtinės papuošalai

0,75 m gylyje nuo žemės paviršiaus, 30 cm nuo P ir 75 cm nuo V kapo duobės krašto, lygiagrečiai kapo ašiai buvo rastas žalvarinis smeigtukas su skylute per vidurį ir atsikišusia ąsele.

0,75 m gylyje nuo žemės paviršiaus, 29 cm nuo P ir 68 cm nuo V kapo duobės krašto, lygiagrečiai kapo ašiai ir dešinėje mirusiosios pusėje, buvo rastas žalvarinis smeigtukas su skylute per vidurį ir atsikišusia ąsele.

Rankų papuošalai

0,75 m gylyje nuo žemės paviršiaus, 65 cm nuo P ir 58 cm nuo V kapo duobės krašto, buvo rasta žalvarinė juostinė apyrankė.

0,75 m gylyje nuo žemės paviršiaus, 65 cm nuo P ir 58 cm nuo V kapo duobės krašto, buvo rasta žalvarinė juostinė apyrankė.

Tyrinėjant kapo duobės pagrindą po mirusiosios palaikais, nei dirbinių, nei organinės medžiagos liekanų nerasta. 0,9 m gylyje pasiektas kapo duobės dugnas.