Dauglaukio 84 nenustatytos lyties vaiko kapo planas: A. Duobės kontūras. Radiniai: 1. Geležinis lazdelinis smeigtukas; 2. Gintarinis karolis. E. Jovaiša, 1991. Sudarė E. Jovaiša, 2020.

Dauglaukio 84 nenustatytos lyties vaiko kapo radiniai: Radiniai: 1. Geležinis lazdelinis smeigtukas; 2. Gintarinis karolis. Vytauto Didžiojo karo muziejus. A. Užgalio nuotrauka, 2011.

Radinių aprašymas:

  1. Gintarinis katolis. Neišliko.
  2. Geležinis lazdelinis smeigtukas, Sunykęs.

Dauglaukio plokštinis kapinynas,

Tauragės rajonas, 1991 metai,

84 nenustatytos lyties vaiko kapas,

70 – 260 metai po Kr.

1 m gylyje nuo dabartinio žemės paviršiaus, kv. F4…5, G4…5 atsidengė kapo duobės kontūras, išsiskiriantis pilkšvos spalvos smėlio dėme, kurioje buvo pastebėti smulkūs angliukai ir keramikos fragmentai.

Kapo duobė pailgos formos, užapvalintais galais, orientuota ŠV – PR kryptimi. Duobės ilgis – 1,50 m, plotis PR gale – 0,80 m, plotis ŠV gale – 1 m.

Kapo duobės centre buvo rasti kaukolės fragmentai ir dantų likučiai. Šalia jų buvo rastas geležinis lazdelinis smeigtukas ir gintarinis karolis.

Galimas dalykas, kad kapas kažkada buvo suardytas, o išlikęs ovalo pavidalo kontūras yra ir ne buvusi kapo duobė. Tai liudija mirusiojo likučių ir įkapių radimo vieta, kuri niekaip negali būti centrinėje tikros kapo duobės centre.