Dauglaukio nenustatytos lyties suaugusio žmogaus 89 kapo planas: A. Duobės kontūras. Radiniai: 1. Vėrinys sudarytas iš žalvarinės įvijos ir gintarinio karolio; 2. Geležinė yla. E. Jovaiša, 1991. Sudarė E. Jovaiša, 2020.

Dauglaukio nenustatytos lyties suaugusio žmogaus 89 kapo radiniai: 1. Vėrinys sudarytas iš žalvarinės įvijos ir gintarinio karolio. Vytauto Didžiojo karo muziejus. A. Užgalio nuotrauka, 2011.

Radinių aprašymas

  1. Yla, fragmentas. Padaryta iš apskrito pjūvio geležinio lygiu paviršiumi strypelio, kuris viename gale palaipsniui plonėja, o kitame baigiasi buvusia medine rankenėle, kuri ties strypeliu sutvirtinta geležiniu žiedu. Strypelio ilgis – 6,3 cm, skersmuo ties viduriu – 0,6 cm. Sutvirtinimo žiedas apvalaus pjūvio. Jo dydis – 1,3×1,6 cm.
  2. Vėrinys sudarytas iš žalvarinės įvijos ir vieno gintarinio karolio. Įvija padaryta iš apskrito pjūvio vielos, kuri susukta į aštuonias įvijas. Įvijos bendras ilgis – 1,7 cm, skersmuo – 0,65 cm, skylutės skersmuo – 0,15 cm. Gintarinis karolis yra nupjauto kūgio formos, jo aukštis – 0,55 cm, skersmuo – 0,7 cm, skylutės skersmuo – 0,15 cm.

Dauglaukio plokštinis kapinynas,

Tauragės rajonas, 1992 metai,

89 nenustatytos lyties suaugusio žmogaus kapas,

70 – 260 metai po Kr.

115 cm gylyje nuo dabartinio žemės paviršiaus išryškėjo kapo duobės kontūras. Kapo duobė iš aplinkinės žemės skyrėsi žemių ir priemaišų sudėtimi: vyravo pilkšvos spalvos smėlis. Duobė buvo pailgos formos, užapvalintais galais. Ji orientuota ŠR–PV kryptimi. Duobės ilgis 230 cm, plotis – 90 cm (ŠR), 90 cm (PV).

Preparuojant kapo sampilą, 120–140 cm gylyje nuo žemės paviršiaus, visame kapo duobės plote aptikta medžio angliukų ir smulkių lipdytinės keramikos šukių. Preparuojant kapo aplinką, karsto liekanų nebuvo rasta, nerasta ir akmenų konstrukcijų.

130 cm gylyje nuo žemės paviršiaus atsidengė nenustatytos lyties ir amžiaus mirusiojo palaikai. Iš mirusiojo griaučių išliko tik kaukolės ir dantų fragmentai. Mirusiojo poza nenustatyta. Mirusysis galva orientuotas į ŠR 12° kryptimi.

Įkapės

Mirusiojo kape rasta kaklo ir krūtinės papuošalų. Iš viso kape rasti 2 daiktai. Galvos srityje, 134 cm gylyje nuo žemės paviršiaus, 90 cm nuo ŠR kapo duobės galo ir 37 cm nuo V duobės krašto rastas vėrinys, sudarytas iš 1 žalvarinės įvijos ir 1 gintarinio karolio.

Krūtinės srityje, 133–135 cm gylyje nuo žemės paviršiaus, 95 cm nuo ŠR kapo duobės galo ir 37 cm nuo V duobės krašto, rasti keli geležinio lazdelinio smeigtuko fragmentai.

Tyrinėjant kapo duobės pagrindą po mirusiojo palaikais, nei dirbinių, nei organinės medžiagos liekanų nerasta.