Lauksvydų 19 vyro kapas. G. Jonkaus piešinys, 1978.

Lauksvydų plokštinis kapinynas, Kauno rajonas, 1978 metai,

vyro kapas 19

350–450 metai po Kristaus

0,49–0,50 m gylyje nuo žemės paviršiaus, kv.C–3,4, B–4, atsidengė apardyti vyro griaučiai. Kapo duobė iš aplinkinio žemės paviršiaus neišsiskyrė.

Mirusysis palaidotas neįprastoje pozoje. Visų pirma, tai liečia palaidojimo horizontalumą. Kaukolė kojų atžvilgiu pakilusi 14 cm , ir griaučiai nuožulnūs kojų link.

Griaučiai apardyti. Ypač nukentėjusi kaukolė (veidinė kaukolės dalis neišliko) ir krūtinės sritis. Kojos išliko pirminėje būsenoje. Griaučių ilgis – 1,7 m, plotis ties petikauliais – 0,39 m, ties alkūnkauliais – 0,47 m.

Mirusysis palaidotas aukštielninkas, galva viršugalviu buvusi nukreipta tiksliai R kryptimi. Dešinioji ranka atmesta į išore, sulenkta smailiu kampu ir piršto kauliai siekia dešinįjį raktikaulį. Kairioji ranka, atrodo, buvusi sulenkta 90° kampu ir padėta juosmens srityje.

Įdomi kojų padėtis. Kairioji koja buvo ištiesta, tačiau pėdos kaulų, girnelės padėtis rodytų, kad ji buvusi pasukta šonu į vidų. Dešinioji koja atmesta į šoną ir sulenkta, o pėdos kaulai siekia kairiosios kojos blauzdikaulį. Atstumas tarp kelių – 0,32 m.

Prie griaučių ir tikrinant kapo dugną, nei radinių, nei organinės medžiagos nerasta.