Plinkaigalio 20 vyro kapo planas: 1) žalvarinės lankinės segės su ilga kojele fragmentai; 2) geležinis siauraašmenis pentinis kirvis. Dail. J. Zagorskas, 1977.

Plinkaigalio 20 vyro kapo radiniai: 1) geležinis siauraašmenis pentinis kirvis; 2) žalvarinis įvijinis žiedas su išplatinta priekine dalimi; 3) žalvarinės lankinės segės su ilga kojele fragmentai. Dail. G. Jonkus, 1977.

Plinkaigalio plokštinis kapinynas,

Kėdainių rajonas, 1977 metai,

20 vyro kapas

V a. pabaiga – VI a. pradžia

0,46 m gylyje nuo žemės paviršiaus, kv. G-15, H-15, K-15, atsidengė vyro griaučiai. Jie gerai išlikę tik kaukolė sutraiškyta (matomai, traktoriui važiuojant per dirvą). Griaučių ilgis – 1,87 m, plotis ties pečiais – 0,32 m, ties alkūnkauliais 0,48 m. Kapo duobė iš aplinkines žemės neišsiskyrė.

Dešiniajame mirusiojo galvūgalyje, 6 cm nuo kaukolės ir viename lygyje su viršugalviu, buvo padėtas nedidelis, 8x7x5 cm dydžio, akmenėlis.

Mirusysis palaidotas aukštielninkas, galva pasvirusi į dešinę ir viršugalviu nukreipta į ŠV. Dešinioji ranka sulenkta labai smailiu kampu ir dilbio kaulai siekia dešinįjį petį. Kairioji ranka per alkūnę atmesta į šalį ir sulenkta smailiu kampu, o dilbio kaulai padėti krūtinės srityje. Kojos ištiestos, atstumas tarp kelių – 5 cm.

Įkapės: 10 cm nuo kairiojo žastikaulio pradžios ir 18 cm nuo viršugalvio, kojūgalio link rastas vertikaliai padėtas geležinis siauraašmenis pentinis kirvis. Jo ašmenys nukreipti į viršų. Kirvio kotas buvęs išilgai kapo ašies kojūgalio link. 20 cm nuo apatinio žandikaulio, prie dešiniosios rankos dilbio kaulų rasti žalvarinės lankinės ilgakojės segės fragmentai (kojelė ir adata).

Tikrinant kapo dugną, kairėje krūtinės srityje ten, kur buvo kairioji ranka, rastas žalvarinis įvijinis žiedas.