Plinkaigalio plokštinis kapinynas,
Kėdainių rajonas, 1977 metai,
9 moters kapas
V a. pabaiga – VI a. pradžia
1,16 m gylyje nuo žemės paviršiaus, kv. C-10, D-10,11, E-11, atsidengė gerai išlikę moters griaučiai. Kapo duobė iš aplinkinės žemės neišsiskyrė. Preparuojant griaučius, atidengtos dvi akmenų grupelės ir lentinio karsto kontūras. Karstas buvęs 1,70 m ilgio, galvūgalyje – 0,33 m ir kojūgalyje – 0,26 m pločio.
Dešinėje kapo pusėje 10 cm nuo šeivikaulio, 5 cm nuo karsto kontūro ir 20 cm nuo pėdos kaulų pabaigos rastas nedidelis, 5x9x8 cm dydžio, akmuo. Prie pat jo, išilgai kapo galvūgalio link, šliejasi antras, 17×9,5×7 cm dydžio, akmuo.
Kairėje kapo pusėje 16 cm nuo kaklo slankstelių, 12 cm nuo viršugalvio ir 3 cm nuo karsto kontūro, rastas 10x8x13 cm dydžio akmuo. Jis remiasi į karsto kontūrą.
Tarp šių akmenų rastieji moters griaučiai buvo 1,68 m ilgio, plotis ties pečiais ir alkūnkauliais – 30 cm. Mirusioji palaidota aukštielninka, galva nusvirusi į dešinę pusę ir viršugalviu nukreipta į PV. Dešinioji ranka sulenkta smailiu kampu ir padėta ant krūtinės, kairioji – dar smailesniu kampu ir taip pat padėta ant krūtinės. Dilbio kaulai susiliečia. Kojos ištiestos, atstumas tarp kelių – 12 cm.
Įkapės: tarp rankų kaulų, pilvo srityje, 11 cm nuo kairiojo alkūnkaulio ir 21 cm nuo apatinio žandikaulio rastas žalvarinis sidabruota galvute kryžinis smeigtukas su sidabriniais kūgeliais. Jų beišliko tik 3. Smeigtukas buvo taisytas – centrinis kūgelis prispaustas virvute. Dešinėje dubens pusėje viršūne galvūgalio link buvo padėtas geležinis pjautuvas, kurio ašmenys nukreipti į kapo išorę.
Tiriant kapo dugną, po kaukole rasti 3 gintariniai karoliai.